Schoolschaak Zundert: TTDM opnieuw de beste

Woensdag 18 maart werd in De Roskam het Zunderts schoolschaaktoernooi gehouden. Dit jaar namen 7 teams van 4 spelers deel.
Het winnende team van vorig jaar, TTDM van de St. Antoniusschool uit Klein-Zundert, verdedigde met succes de titel. Thijs, Thijs, Daan en Matt hebben echter de titel niet  cadeau gekregen, er was een heuse finale tegen Team Zonder Naam van de St. Jozefschool uit Wernhout. Nadat er 6 ronden gespeeld waren, was TTDM nog zonder puntverlies, terwijl Team Zonder Naam op 1 punt achterstand stond. Een overwinning voor een van beide teams zou de titel betekenen. Bij een gelijkspel zou TTDM de titel verlengen.  Nadat Matt een snelle overwinning op Jean-Pierre had behaald, en Lucas gelijk maakte door winst op Daan, was het wachten op de hogere borden. Hier was de strijd hevig. Willem slaagde erin een voordeel te behalen op Thijs Broeders, en dit handig uit te spelen. 2-1 voor Team Zonder Naam. De strijd tussen Joris en Thijs van Opstal was nu beslissend. Nadat Joris zijn dame verloor was ook deze strijd beslecht, 2-2 en de titel voor TTDM.

IMG_3869

De eerste en de tweede plaats waren hiermee voor schoolteams met leden van de schaakvereniging. Een knappe derde plaats was er voor de Schaak Banana’s van de St. Bavoschool. Zij hadden geen leden van de schaakvereniging in hun team, maar toch wisten zij het enkele ervaren schakers flink moeilijk te maken.

 

Eindstand

Nr. Teamnaam School MP BP Teamleden (bord 1, 2, 3 en 4)
1 TTDM St. Antonius 11 21 Thijs Broeders, Thijs van Opstal, Daan Broeders, Matt Voeten
2 Team Zonder Naam St. Jozef 10 19 Willem van Oorschot, Joris van Oorschot, Lucas Jansen, Jean-Pierre van Overveld
3 Schaak Banana’s St. Bavo 8 11 Daan Frijters, Gijs van den Bemd, Koen Lutgendorff, Wesley Haring
4 De Hobbelige Paarden St. Jozef 7 14½ Jan de Kort, Sem Doomen, Bram Oomen, Thijs de Kort
5 De Schaaksterren St. Anna 3 Noa Antonissen, Lieve Bastiaansen, Job Verkooijen, Lars Geuke
6 De Annaschakers St. Anna 2 6 Wisterlande Kouters, Marit Bekers, Jamile Eramnoui, Julia Kowalczyk
7 Girls Chess Power St. Jozef 1 5 Ilona Struijs, Cindy Struijs, Fleur Oomen, Imke Jochems

Overige klassementen:
School met de meeste deelnemers: St. Jozef
Beste score individueel bord 1: Willem van Oorschot met 6 punten
Beste score individueel bord 2: Thijs van Opstal met 6 punten
Beste score individueel bord 3: Lucas Jansen met 5 punten
Beste score individueel bord 4: Matt Voeten met 6 punten

Foto’s
Bekijk hier de foto’s van het Zunderts schoolschaaktoernooi.

Dankjewel aan iedereen die meegeholpen heeft het toernooi weer tot een succes te maken: alle deelnemers, jeugdleiding van De Raadsheer, basisscholen in en om gemeente Zundert, Hotel Eetcafé de Roskam en Rabobank de Zuidelijke Baronie.
Het was weer een mooie editie, volgend jaar weer!

FacebooktwitterredditpinterestlinkedinmailFacebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

2 gedachten over “Schoolschaak Zundert: TTDM opnieuw de beste

  1. Geweldig wat de jeugdwerking van De Raadsheer steeds weer voor elkaar krijgt. Sinds vorig jaar is dit toernooi nieuw leven ingeblazen en ik ben beide keren komen kijken. En heb er van genoten. Klasse organisatie. Tot volgend jaar!

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *