Verslag Leo – Willem van der Linden

Onderstaande is een verslag van Leo. Hij speelde deze partij afgelopen dinsdag tegen Willem van der Linden(1899) van SV de Baronie.

 

1

 

Voortvarend te werk in een Siciliaanse opening heet zoiets, of simpelweg op oorlogspad.

Willem speelde 8. .. Pge7 niet de beste zet. 9. f5! Brandalarm .. gxf5,  yippie 10. Dh5 het feest kan beginnen .. Pg6 11. Pxf7! Kxf7 12. exf5 Ld4+! 13. Kh1 Kg7 en de volgende stelling komt

2

 

Best lastig het lijkt alsof zwart zich uit de nesten heeft gewerkt. Slaan op g6 is goed voor zwart wegens de open h-lijn met zelfs torenoffers op h2 wegens de loper op d4. Slaan op e6 kan zwart negeren door een toren naar f8 te spelen, wit’s onderste rijprobleem. Ik vind de beste en enige zet om de aanval voort te zetten.

14.d3! Dreigt zowel Dh6+ als Lh6+ de problemen stapelen zich op voor zwart. .. Pe5 15. Lh6+ Kg8 16. Lg5?
Het plan is om de loper om te spelen naar f6 en de witte dame op e8 te krijgen, waardoor ik met tempo kan doorslaan na f5xe6 op d7. Het is echter niet goed, winnend is 16. fxe6 Pxc4 17. exd7 en om nu geen stuk te verliezen moet zwart zijn paard weer wegspelen maar dan komt Pd5! Zwart kan niets meer spelen.

Verder met de partij 16. .. De8 17. Lf6 Pxc4 18. Lxd4 cxd4 19. Pe4 dit was mijn idee het paard staat in en ik dreig een vork, echter als zwart De7 speelt is er volgens Fritz niet veel aan de hand. Dat deed Willem echter niet.

19… Kg7? 20. f6+! Ik sta nu 2 stukken achter maar het is uit. .. Kg8 21. f7+ wint de dame met nog steeds initiatief (alleen materiaal is nooit genoeg) .. Dxf7 22. Txf7 Kxf7 23. dxc4 snoep .. Taf8 24. Pd6+ Ke7 25. Dc5 b6 26. Da3 Pf4 nota bene met remise aanbod, vermoedelijk alleen omdat ik weinig tijd had??! Kost me een groot deel van mijn concentratie, feitelijk prikt hij mijn focus lek.

Ik pers er nog een paar goede zetten uit en plots is het op, de makkelijkste zet ontgaat me. 27. Pf5++! Kd8 28. De7+ Kc8 29. Pd6+ met remiseaanbod??! De koning liep weg via b8 en er dreigt van alles: Pxg2, de torens naar de g-lijn, en loper naar c6.
Edoch hier is niets van waar, kijk maar.

3

Heel snel te zien dat ..Kb8 niet kan ik sla dan de loper eraf.

Geforceerd uit dus, want nu is dus .. Kc7 de engie zet, waarop ik 30. Pb5+ speel die ie niet kan slaan wegens penning. Het is echt uit, jammer dat de aandacht weg was. Hoe dan ook spektakelpot.

Een 3-1 overwinning maakt van ons een happy team 🙂

Don Leo

 

 

FacebooktwitterredditpinterestlinkedinmailFacebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Een gedachte over “Verslag Leo – Willem van der Linden

  1. Mooie pot Leo. Een bekend gevaar voor zwart als hij lakoniek zo zijn stukken ontwikkelt in de opening na een vroege f4.

    Persoonlijk bied ik uit principe (bijna) nooit remise aan, want die fase nadat de aanval/strategisch plan is voltooid is ook een fase waarin je kan laten zien dat je beter bent. En meestal ben ik dat dan ook.

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *