Geen Chinees bij Raadsheer 2

De Pion 3 moest het gaan worden. Net als ons vertoeven zij in de onderste regionen en op papier zijn we sterker. Om de boel wat aan te scherpen beloofde ik een etentje bij de Chinees maar alleen bij winst. De opstelling was in volgorde van rating met als gevolg dat iedere speler iets sterker was dan zijn tegenstander. Met uitzondering van Jos maar dat puntenverschil was te verwaarlozen.

 

Hans waarschuwde mij een reserve achter de hand te houden want het was niet zeker of hij wel kon. Adrie van Opdorp was stand-by voor het geval.  Hans en Adrie zouden dat onderling regelen. Wat is delegeren toch fijn. Bij aanvang om 13.00 was er geen Hans en ook geen Adrie……..  Ik belde Adrie of Hans hem gebeld had maar dat was niet het geval. Ik kom er meteen aan zei Adrie. Wat een team spirit. Het gevolg was dat Adrie en Hans om 13.15 binnen kwamen stormen. Hans nam plaats aan bord 3 en Adrie aan de bar.

 

Mijn partij was als eerste klaar na een remise aanbod door mijn tegenstander. We kwamen in een zetherhaling omdat ik zijn paard op een andere manier niet uit mijn stelling kon weren. Het leek veroorloofd omdat ik op een aantal borden een gewonnen stelling zag voor de Raadsheer. Maar zoals een berucht schaaklid vaak zegt, niets is wat het lijkt.  0.5 – 0.5

 

Hans zat naast me en joeg op zijn Siciliaans de witte stukken van het bord. Hij kwam vrij snel een vol stuk voor, maar kreeg daar wel een gevaarlijk aanval op zijn koning voor terug. Hij wist het mooi te keepen en scheurde met een vol punt weer terug naar huis.  1.5 – 0.5

 

Frank Rockx speelde een degelijke partij, had de tegenstander onder druk maar pikte een giftig pionnetje en verloor daardoor een kwaliteit. Dit werd daarna bekwaam afgestraft door zijn tegenstander en hiermee werd de stand gelijk.  1.5 – 1.5

 

Jan vd Berg op bord 2 speelde zijn vertrouwde Engelse opening en zijn oprukkende pionnen gaven zijn tegenstander kopzorgen. Met een stuk meer kreeg Jan het nog even moeilijk door 2 paarden en een open torenlijn bij zijn Koning. Jan maakte het gelukkig secuur af en zorgde voor de 2.5 – 1.5

 

Inge op bord 7 had een stelling waar niet echt veel in zat en kreeg een remise aanbod van haar tegenstander.  Op 2 borden stonden we beter en al met 1 punt voor vond ik dat wel verantwoord.  3 – 2

 

Andre vd Laar speelde ook een Engelse partij en ging met een plus pion het eindspel in. Door een verkeerde calculatie werd het een plus pion voor de tegenstander en een vrij pion vergezeld door een paard was met een loper niet te stoppen. 3 – 3

 

Ai ai ai dat was niet de bedoeling. Over de partij van Eric was weinig te zeggen het zag er gewoon gelijkwaardig uit dus het hing  nu van Jos af. Jos stond duidelijk beter en was op verschillende punten flink aan het oprukken. Zij tegenstander wist echter met de Dame de stelling binnen te komen. Samen met een toren dreigden er daar verschrikkelijke dingen te gebeuren.  Het was niet alleen een dreiging meer, het gebeurde ook. Jammer maar helaas werd het 3 – 4

 

Erik was zich bewust van het feit dat hij zijn gelijkwaardige stelling om moest gaan zetten in winst. de 40 ste zet werd met 15 sec op de klok gehaald. Ieder initiatief van Eric werd op een risicoloze mannier gestopt en langzaam ontwikkelde de partij zich naar een remise eindspel. Goed geprobeerd Erik maar niets aan te doen.  3.5 – 4.5

 

We hebben het laten liggen, dat is duidelijk. Onder het genot van een biertje aan de lange tafel werd het toch nog wel gezellig.  Misschien moet ik de boel maar eens minder aanscherpen en ieder gewoon drukloos zijn ding laten doen. Wie zal het zeggen.

 

Kortsnoi

FacebooktwitterredditpinterestlinkedinmailFacebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *