Hobbelpaarden en vliegenmeppers

HMC Calder 5  vs  De Raadsheer 2

 

Lees hier het vervolg van onze veroveringstocht. Ongeslagen onbevreesd maar zeer gevreesd zetten wij koers naar Schijndel. Afgeweken naar een onbekende speellocatie weten wij ze daar toch te vinden. Om de schrik te handhaven en de gemoederen nog meer aan te scherpen hebben de leden in hun opstelling allemaal een angstaanjagende naam gekregen. Deze hebben ze niet alleen gekregen maar ook zeer verdiend.

 1. Hans de Beuker
 2. Jan vd B de Fileerder
 3. Jos de getergde leeuw
 4. Inge de zwarte weduwe
 5. Maikel de lijkenpikker
 6. Rene the Butcher
 7. Adrie Dominator
 8. Andre Einstein

 

Ik zelf ging deze vrolijke reis mee als Team Captain, om hier en daar wat olie op het vuur te gooien en eventuele vredespogingen te verstoren.  Het was een mooi groot cultureel centrum waar onze tegenstander zich verstopt had. De koffie was er wat minder maar goed genoeg na weken bier en brandewijn.

Andre wist na 9 zetten een stuk te winnen maar kreeg het daarna wel even moeilijk. Een hobbelpaard op e5 verstoorde de stelling. Bij een lichte beweging van de tafel stond de knol heen en weer te waggelen. Voor straf ging deze ook in de doos. Na een verkeerde afruilkeuze kon de rest van het bord ook afmarcheren. 1-0

Jan zette druk op de stelling wat uiteindelijk resulteerde in een + pion, daarna het initiatief met mooie aanvalslijnen. Als toefje een dodelijke aanval met Dame loper. 2-0

Adrie kwam onder zware druk te staan. Mijns inziens omdat hij met Dame + Loper + Paard zijn eigen pion langs achteren probeerde te veroveren. Dit plan leek zinloos en gelukkig ging zijn paard net op tijd nuttig verdedigingswerk doen bij de koning die erg om hulp stond te roepen. Zijn tegenstandster koos voor een dubieuze torenzet. Zo dubieus dat Adrie kwam zag en overwon. 3-0

Hans op bord 1 had een hele scherpe partij. Zo scherp dat hij stampvoetend de zaal uitliep en ik hem briesend buiten over het mooie plein naar de auto zag gaan. Normaal gaat hij na verlies met rokende banden weg, had ik de stelling verkeerd beoordeeld? Gelukkig kwam hij met boterhammen terug. Zijn tegenstander bood remise aan. Hans kwam met een vragende blik op me af. Met 3-0 voor en een paar gezonde borden zei ik: doe wat je wil. Ok, zei Hans dan speel ik door en maak ik hem af. Uiteindelijk bleef het remise omdat de stelling toen echt wel remise was. 3.5-0.5

Je zult het altijd zien, op het ene moment roep je doe maar wat je wil en 5 minuten later breekt het zweet uit en blijkt het niet zo rooskleurig te zijn.

Jos speelde een sterke partij tegen de sterkste tegenstander van HMC en had in een toren eindspel een betere stelling en het initiatief. Toch wist zijn tegenstander een en ander te keren om uiteindelijk nog te winnen ook. 3.5-1.5

Maikel had het zwaar te verduren. 2 paarden waren zijn stelling in gegaloppeerd en leken niet veel zin te hebben lekker verder te draven. Een stuk wat ingesloten raakte ging naar de eeuwige jachtvelden. En niet veel later ging ook Maikel ten onder. 3.5-2.5

Doe maar wat je wil?, doe maar wat je wil? Gromde Hans met bloeddoorlopen ogen,terecht in mijn oren.

Tja daar zijn we dus weer bij Inge. De koning van haar tegenstander stond eigenlijk heel het spel al een beetje midden op het bord met een grote vliegenmepper de prikacties van Inge af te slaan. De prikjes werden steekjes en de steekjes liet hij vallen. De steekjes werden klappen en de laatste klap was een opdoffer. En weer is het Inge die de zaak veilig stelt.  4.5-2.5

Rene  besloot om in een dodelijke aanval zijn dame te ruilen voor 2 torens. Een gewaagd plan wat ik niet verder aan durfde te zien. Zittend aan de bar kwam Inge onze swingende reporter iedere keer de stand van zake mededelen. Aan de manier waarop ze aan kwam lopen zagen wij al hoe Rene er voor stond. De Butcher maakte zijn naam waar, chapeau . 5.5-2.5

 

Onze eerste plaats hebben we verstevigd, en we zullen deze nog meer gaan verstevigen. Zodat we in de verste verten de stevigste versteviging der verstevigingen hebben.

Kortsnoi

20171216_163241

Inge de swingende reporter.

20171216_130612 20171216_130602

FacebooktwitterredditpinterestlinkedinmailFacebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

6 gedachten over “Hobbelpaarden en vliegenmeppers

 1. Top Willem. Wat ik nog niet snap is waarom wij zoveel moeite hebben met een stuntelteam. Ik denk dat de kortsnoj terug moet keren!!

 2. Mooi stukkie, Willem en er is geen woord van gelogen. Het waren echt hobbelpaarden en de koffie was slecht, maar wij, de accommodatie en de sfeer waren top.

 3. Humor in het verslag van HMC
  citaat:

  Dan moest het dus van de staartborden komen. Aan bord 7 speelde Nel tegen de lookalike van deze film.
  In de aanval verspeelde ze een toren en daarmee de partij. Geen UP dus, maar DOWN.
  dominator

 4. Het was een schitterende schaakzaterdag, wie er niet bij was heeft wat gemist. Dank aan Willem voor wederom een onnavolgbaar verslag. Nog slechts 3 potjes winnen en we zijn er weer.

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *