Mag het ietsje meer zijn?

Staunton 1  <——–> Raadsheer 2

 

Onze 3e match zou in Etten-Leur plaatsvinden tegen Staunton 1.  Gezien de tourzege van Jos leek het een goed idee om hem de kar te laten trekken op bord 1. De tactiek was minimaal een remise halen op de bovenste sterke borden en punten pakken op de onderste 4. De gemoederen werden op de Donderdagavond en via de Raadsheer 2 app aangescherpt. Iedereen had er duidelijk zin in. Een onduidelijk parkeerbeleid zorgde voor wat verwarring maar uiteindelijk waren alle vehikels binnen de geldende parkeerregels gestald.

 

Rene dacht er makkelijk af te kunnen komen door stiekem aan bord 6 aan te schuiven, en Maikel vond het prima om dan maar aan bord 3 te gaan zegevieren. Gelukkig werd dit tijdig ontdekt en mochten beide heren nog snel wisselen. Je weet niet wat voor vervelende gevolgen het kan hebben mocht je er later achter komen dat de opstelling niet conform het deelnamepapier is.

 

Adrie Domen die op de heenreis in de auto allemaal aan mijn kont zat te kriebelen, met de smoes dat het om de autogordel ging, was als eerste klaar. Zijn jonge tegenstander speelde erg snel maar wat hij deed was niet helemaal correct. Dat moet je bij de Dominator niet doen en daar kwam hij dan ook snel achter.  0 – 1

Jan vd Berg kwam met zwart slecht te staan na het scherpe Evans gambiet. Een verkeerde keuze kostte hem daarna een stuk. Verliespunten waren ingecalculeerd dus alles ging volgens plan.  1 – 1

Jos van Ginneken presteerde het op bord 1 om remise te houden tegen een sterke Stauntonist. Doodleuk zei hij later, ik doe wat mij opgedragen word. Als ik had moeten winnen dan had ik dat ook gedaan. Aan zelfverzekerdheid geen gebrek. 1.5 – 1.5

En wie komt daar binnen! Andre vd Laar, hij stond niet opgesteld dan maar meedoen als supporter. Supporters zorgen net als bij het voetbal voor extra motivatie. Top Andre.

Ik kreeg zelf de 5e zet een variant tegen die ik nog nooit gezien had en twijfelde erg of het wel kon. Hoe langer ik keek hoe beter de zet werd en ik vroeg me af waarom ik dit nog nooit gezien had. Na ruime tijd denken koos ik voor een passieve voortzetting. Niet offeren, niet inslaan op f7 maar gewoon eerst rustig rokeren. Dit bleek achteraf juist en leverde een pion op. Later in een zeer remiseachtige stelling maakte mijn tegenstandster een foutje waardoor ik met wat geluk het punt kon binnenslepen. 1.5 – 2.5

Inge kwam in een gelijke stelling vast te staan en remise werd bij beide spelers overwogen. Dit was niet het plan maar Rene stond zo aanvallend op bord 3 dat dit ook minimaal remise zou moeten worden. Dus niets forceren, zeker niet tegen iemand met 100 Elo meer . 2 – 3

Jan Vriends vocht zich de blubber tegen een vrije pluspion. Het zag er niet rooskleurig uit, of eigenlijk ook wel. Als je bedenkt dat een rode roos dezelfde kleur heeft als bloed. Even leek het dat Jan de pion kon arresteren echter dreigde er mat op de onderste lijn wat alleen te pareren was door de dame op te geven. Jan verliest dus ook precies volgens plan. 3 – 3

Rene doet wat er van hem verwacht word, de remise op bord 5 wordt netjes opgevangen door een 2e half punt op de bovenste borden. Zijn  loeischerpe aanval kon net gepareerd worden. Als de torens verbonden waren geweest had hij er 1 in kunnen knallen. Dit was niet het geval en met remise waren we allemaal erg blij. 3.5 – 3.5

Tja, dan weer onze Maikel. Je moet het maar eens proberen met 15 paar loerende ogen, fluisterende en zuchtende mensen en de druk dat het complete teamresultaat afhangt van jouw zetten. Langzaam komt Maikel steeds beter te staan. Pionnen worden door beide heren opgesnoept maar Maikel kan beter snoepen en heeft ook iets meer honger. Met een aantal gewiekste paard en torenzetten is een promotie op de koningsvleugel na afruil niet meer te stoppen.  4.5 – 3.5   en doel bereikt.

 

We staan nu op de vierde plaats en de volgende match is thuis tegen csv 2, de koploper met een gemiddelde rating van 120 meer.  Ons lichtpuntje is dat dat een papieren rating is. Luuk en Jos hebben in het echt zeker 400 punt meer maar dat zeggen we tegen niemand, ssssst.

 

Kortsnoi

 

FacebooktwitterredditpinterestlinkedinmailFacebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

3 gedachten over “Mag het ietsje meer zijn?

  1. Mooi verslag Willem, maar toch een opmerking. Ik kwam binnen bij de stand 1-1 en was getuige van de mooie remise van Jos aan bord 1. Jos had een mooie aanval waarmee hij zijn tegenstander voor de keus zette. Instemmen met remise door herhaling van zetten of herhaling van zetten uit de weg gaan een pion verliezen en de dame van Jos te zien binnenkomen. Hij koos heel verstandig voor de remise. Puike partij van Jos!!!

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *