Raadsheer Open

Ondanks de vredige sfeer die rond Kerstmis hangt, viel daar vorige week donderdag bij Het Wapen van Zundert weinig van te merken. De 3e ronde van de zware “Raadsheer Open”, een competitie met   Zwitsers spelsyteem, stond voor de schakers op de agenda en dan weet je dat de messen achter de borden geslepen worden. Kerstmis of niet. Na drie van de zeven te spelen ronden zijn de eerste gaatjes in het klassement geslagen. Het zijn nog maar slechts halve puntjes maar die maken straks in mei wel het verschil of je naam in het linker of rechter rijtje terug te vinden is.

Er doen een stuk of tien deelnemers mee die serieus aanspraak op de “Raadsheer Open” mogen maken en twee van die favorieten troffen elkaar al in de 3e ronde. En dat is best vroeg in zo’n toernooi. Hans van der Linden en Leo Rietveld, schaakvrienden, moesten het tegen elkaar opnemen. Van der Linden is altijd en overal favoriet en omdat hij ook nog eens de witte stukken toegewezen had gekregen was hij zelfs zwaar favoriet om “de clash van Breda” naar zich toe te trekken. Maar het lukte hem niet. Na een urenlange keiharde strijd eindigde de partij in remise en door deze uitslag is Rietveld zelfs de morele winnaar. Ook heeft Rietveld het verdere verloop van het toernooi nog beter in eigen hand dan voor deze partij. Of hij eindelijk eens de “Raadsheer Open” op zijn naam gaat schrijven, is nog ver weg maar zijn grootste concurrent heeft hij toch maar mooi in toom kunnen houden.

FacebooktwitterredditpinterestlinkedinmailFacebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *