Kampioenschap Avondteam Raadsheer A bekroond met pletpartij

Een verslag van Don Leo.

Raadsheer A is kampioen van de eerste klasse, het team promoveert daarmee naar de hoofdklasse avondcompetitie 

Het vaste team op papier is John van Dijk, Niek Oostvogels, Jorrit Havermans en Leo Rietveld, door drukte, werk, ziekte en whatever, speelden ook nog mee Naomi Han, Mitchell Matthijssen en Jan van den Berg. Allen bedankt en gefeliciteerd.

2016-04-18 13_20_28-Avondteam Raadsheer A kampioen in klasse 1A-1.docx (alleen-lezen) - OpenOffice W

In bovenstaand overzicht zijn de persoonlijke scores te bewonderen, Jorrit blijkt over GM kwaliteiten te bezitten gezien zijn tpr van 2518 Mitchell heeft een dikke plus score en doneert zijn eigen rating met een punt of 50, jammer dat Niek in de laatste ronde van de sterk spelende pokerspeler Mark Naalden verloor, zijn enige nul, zelf ben ik erg tevreden met mijn tpr van 2066 en een punt of 35 er bij

Sluit ik af met mijn partij van gisteren.

Niek had me op bord twee gezet waar ik best blij mee was, nu was het nog afwachten wie ik daar zou ontmoeten, Mark Naalden of Erik van Elven, het werd de laatste, waarmee ik al wist wat er op het bord ging komen, een Schotse opening.

Stelling 1 na 12. f4

dia1

Wit staat comfortabel en kan ongehinderd aan verbetering van de stelling werken.

12. .. Dc8?! Alsof e4-e5 wat dreigt. 13. g4!? Als zwart slaat is de g-lijn open, slaat ie niet dan is tegenspel met f7-f5 voor altijd verhinderd. 13. .. h5? Slechte zet, verzwakt structuur. 14. g5 g6

15. Lh3 landje pik .. Db8 16. Pd5 zie stelling 2

dia2

Weinig keuze voor zwart hier, hij moet slaan.

16. .. Pxd5 17. exd5+ Pe7 18. The1 Dd8 19. Td4 Kf8 er is niks anders 20. Te4

Stelling 3

dia3

superbatterij voltooid 20. .. Pg8 terug in stal 21. f5 aanschroeven de boel 21 .. .. f6 what else? Nespresso

22. fxg6 fxg5 het kostte moeite niet te gaan lachen, normaal moet je betalen voor open lijnen, nu zijn ze gratis. Best lastig zei ik, zonder dat iemand het hoorde.

Op weg naar de finale met als bekroning een schijndameoffer met mat .

23. Dd4 sterk, hoewel er nog wel meer winnende zetten zijn te bedenken. 23. .. Pf6 (op Df6 volgt Tf1)

24. Te6 Kg7 25. Te7+ Kxg6 hap

dia4

26. Dxf6+ megahap .. Kxf6 27. T1xe6 Set game & mat.

Leo Rietveld

FacebooktwitterredditpinterestlinkedinmailFacebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

2 gedachten over “Kampioenschap Avondteam Raadsheer A bekroond met pletpartij

  1. Prachtpartij weer Leo.

    Mitchell is een goede vervanger voor wie er dan ook uit valt en kan volgend seizoen zijn rating ver opvijzelen tegen de crème de la crème van het avondschaken. Jammer van Nieks verliespartij in de laatste ronde, enige van het hele team in het seizoen. Verder is hij wel een prima teamleider 🙂

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *