Zinvolle bestedingen op een mooie herfstdag in Breda

Baronie 4 <——-> Raadsheer 2

 

Niet door promotie of door goed spel, maar door externe factoren spelen we nu ook eindelijk in de KNSB. Weliswaar in Groep 6E, maar toch, we zijn er :=) Onze verste uitwedstrijd is de laatste en dat wordt in Leiderdorp ( mijn spellingscontrole geeft een dikke rode streep en geeft als alternatief Eierdorp, ik houd het op Leiderdorp).  Daar zal dus in het dorpsblad voor het eerst gesproken gaan worden over het Brabantse geweld. Maar zover zijn we nog niet….

Nieuw dit jaar is onze Raadsheer 2 groepsapp, waarin we ons voorbereiden op de komende wedstrijd. Ik kan hier natuurlijk niet teveel over vertellen maar geloof maar dat het er erg serieus aan toe gaat in deze app. Ons team is opgesteld in volgorde van rating, met uitzondering van Luuk die tegen de Baronie op bord 1 speelt omdat hij dat graag wil. In de volgende wedstrijden kan dat echter best anders zijn.

Vorig jaar speelden we thuis tegen de Baronie en wonnen we met 5,5 – 2,5. Goed gemutst en vol vertrouwen reden we vrolijk naar Breda. Opvallend was de scherpte van Jan vd Berg onderweg. Zeker op het eind toen hij zei, jongens we lopen er gewoon voorbij hoor. Maar het is lekker weer en het is nog vroeg…… We liepen maar weer terug en gingen aan de koffie voor het bejaarden loket.

Na het welkomstwoord en het begroeten van veel bekende gezichten gingen we aan de slag.  Ik plaats wat partijinfo in willekeurige volgorde. Luuk speelde op bord 1 tegen Martijn de Wit een mooie aanvallende pot. In eerste instantie bezat Luuk de mooie lijnen en dreigde een koning zonder veel vrienden geslachtofferd te worden. Martijn verdedigde echter perfect, sloeg de dreigingen af en mat op de onderste lijn was onafwendbaar. 1-0

Maikel van Ginneken op bord 8 liet Rob de Ruyter net geen uur wachten. De teamleider van Baronie 4 was erg sportief, en liet de klok pas na een half uur zijn werk doen, chapeau!  De wedstrijd begon vandaag om 12.00 uur, deze info had Maikel niet bereikt. Nadat ik hem hiervoor in de gang flink bestraft had, ging hij voor de punten. In een partij waar alles snel afgeruild werd, pakte Maikel het punt na 2 keer remise te weigeren. 1-1

In mijn wandeling zag ik dat Rene goed stond tegen Frank van Duuren. Rene had de rokade weten te voorkomen en was op jacht. Wat er gebeurd is weet niemand, er moet iets verkeerd gegaan zijn.Rene was verdwenen en had de partij toch verloren. 2-1

Ikzelf speelde op bord 2 tegen de teamcaptain Jo Godderij. Ik dacht een mooie aanval op te zetten maar zag daarbij een mat in 1 dreiging over het hoofd. Ik kon dit wel keepen maar ten kostte van het nodige materieel. Ondertussen kwamen Inge en Andre en Jan V met de vraag remises te mogen aannemen en/ of aan te bieden. Gezien de stand en mijn belabberde stelling leek me dit geen goed idee en werd besloten door te spelen. Ik moest vrij snel daarna de handdoek op het bord gooien. 3-1

Jan vd Berg op bord 3 tegen Bas Ligtenberg bleek nog net zo scherp te zijn als op de heenreis. Een dame afruil had als gevolg dat Bas zijn koning in het centrum onder druk kwam. Jan zijn a-pion promotie was uiteindelijk niet te stoppen. Jan had erg genoten van zijn partij en wij natuurlijk ook. 3-2

Andre vd Laar op op bord 4 tegen Sander de Smet speelde braaf door na het geweigerde remise plan. Maar als een stelling remise is dan moet je oppassen dat dat niet omkeert in verlies en werd toch remise besloten. 3,5-2,5

Hetzelfde geldt voor Inge die het tegen Astrid Martens op bord 7 ook niet makkelijk had in mijn bescheiden optiek. Moedig zag ik haar in een potremise stelling met allebei een koning en wat pionnen nog wat proberen te forceren. Helaas voor de stand ook remise maar meer zat er echt niet in. 4-3

Alle hoop was gevestigd op Jan Vriends die op bord 6 tegen Zef Hendriks speelde. Jan was zich terdege bewust van het belang van zijn partij en speelde moedig door. Toen hij uiteindelijk de remise accepteerde, kregen we ondanks ons verlies toch het goede gevoel er alles aan gedaan te hebben. 4,5-3,5

We zijn op een mooie herfstdag gezellig weggeweest op visite bij een gezellige en sportieve vereniging. We hebben ons favoriete spel gespeeld en hebben niet echt zwaar klop gehad. We schaken voor ons plezier en om onze gedachten, inspanningen en stress uit de dagelijkse sleur even om te zetten in wat speelgenot. We hebben gestreden voor het maximale en dat hebben we gekregen!

Op naar de volgende, Willem.

FacebooktwitterredditpinterestlinkedinmailFacebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Een gedachte over “Zinvolle bestedingen op een mooie herfstdag in Breda

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *