De Raadsheer 3 “heeft vooral zijn best gedaan”

De Raadsheer 3 “heeft vooral zijn best gedaan”

Zo verwoordde Naomi nogal terecht de prestatie van afgelopen zaterdag van het derde.

Ook in de tweede ronde van de KNSB Competitie mocht De Raadsheer 3 thuis aantreden, ditmaal tegen De Oude Toren 1. Al was er een ratingverschil van een slordige 450 punten tussen de twee teams, na een bijna overwinning tegen de De Drie Torens 4 in de eerste ronde zat de sfeer in het team goed. Iedereen had er zin in, helaas het bezoekende team ook.  Dus werd mij al snel duidelijk dat het geen walk-over zou worden tegen De Oude Torens.

Tygo op bord 8 stond al snel weer met zijn jas aan naast het bord, en niet omdat het nogal koud was in de goed geconditioneerde speelzaal. Een matje over het hoofd gezien, leergeld: 0-1

Arno had ook zijn dagje niet, lag het eraan dat ie met plastic stukken speelde, of dat zijn tegenstander een rating had van net boven de 1700, weet ik niet, maar al snel gingen de stukken weer in de doos: 0-2

Pascal – die zichzelf op bord 6 had ingedeeld – kon ondanks een dreigende aanval op de verzwakte koningsstelling van zijn tegenstrever aan zijn knappe seizoenstart geen vervolg breien. Eerst een kwaliteit achter, en uiteindelijk K tegen K+T. Pascal moest inpakken na een verdienstelijke partij tegen toch een 1500’er: 0-3

De kans dat we nog de winst zouden binnenhalen, leek mij nog kleiner dan dat Pasen en Pinksteren op één dag vallen. De eer redden was de taak van de overblijvers.

Herman op bord 3 kwam een stuk achter, tegen een tegenstrever met net geen 1700 rating wordt het dan nogal mission impossible. Hij probeerde nog zijn paard ten aanval te sturen, maar die had er ook geen zin meer in: 0-4

Rick, op bord 4, had ook geen makkelijke namiddag. De opening ging niet lekker, en Rick kwam eigenlijk nooit over de middenlijn; ondanks hevig weerwerk 0-5

Dus de vrouwen zouden het ook moeten doen. En zo hadden wij er twee, Naomi en Hannie.

Naomi stond niet zo best vond ik, een koning in het midden en zware druk op f7, maar niet veel  later zag ik haar stralen, dus een mooie overwinning en héhé een eerste puntje: 1-5

Ikzelf op bord 2 speelde rustig het damegambiet, dat ook geen geheimen  kende voor mijn tegenstrever met een niet onoverkomelijk rating van 1566. Na wat schermutselingen in het middenspel bleef hij met een zwarte loper tegen mijn paard, al zag ik dat ik het net remise kon houden door mijn paard naar het juiste veld te manoeuvreren. Mijn koning en pionnen zouden de infiltratie van de zwarte koning kunnen verhinderen. Zelf had ik geen winstkansen meer, dus ik stelde remise voor, maar mijn tegenstrever dacht nog ergens iets te ontwaren. Een uur later of zo was nog steeds niet duidelijk wat, en werd het dan toch terecht remise: 1.5 -5.5

Hannie op bord 1 speelde degelijk tegen een tegenstrever met net geen 1000 (duizend) elo punten meer. Op het bord was daar lange tijd niet veel van te merken, van dat ratingverschil. Hannie bleef gelijke tred houden, ondanks een sterk paard bij de tegenstrever. Tot zij met de koning op wandel ging. Die wandelde helemaal naar de overkant, recht zijn graf in: toen ze de controle over het matveld opgaf, was het gebeurd. 1.5-6.5.

Toch voor menigeen een mooie pot kunnen schaken, en intussen is De Raadsheer 3 klaar voor de volgende ronde, waarin ze De Stukkenjagers 6 collectief met geweld van het bord gaan meppen!

 

 

De Raadsheer 3 De Oude Toren 1    
Hermans , J.G.L. (Hannie) 857 Ansenwoude van, M.P.C.J. 1834   0 – 1
Schraets , M. (Mark) 1399 Budding , A. (Aart) 1566   ½ – ½
Krijnen , H. (Herman) 1183 Elias , L.A.M. (Leo) 1699   0 – 1
Mertens , R. (Rick) 1111 Deckers , F.B.M. (Frans) 1580   0 – 1
Hoogen van den, A. (Arno) 982 Lagerwaard , A.F. (Frans) 1714   0 – 1
Roos , P. (Pascal) 1346 Bosch van den, R. (René) 1504   0 – 1
Han , N. (Naomi) 1268 Frederiks , E. (Erik) 1476   1 – 0
Elst , T. (Tygo) 0 Bout , G. (Gerrit) 1532   0 – 1
Gemiddelde Rating: 1164 Gemiddelde Rating: 1613   1½-6½

 

FacebooktwitterredditpinterestlinkedinmailFacebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Een gedachte over “De Raadsheer 3 “heeft vooral zijn best gedaan”

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *