D4 2 —— Raadsheer 2 Een aanhangwagen vol complimenten

Wat een luxe dit jaar, 8 man spelend , 1 man reservebank en als non playing captain er bij aanwezig zijn.  Na de promotie op het eind zal het nog beter worden. Een klasse hoger betekent nog meer populariteit en nog meer kloppende leden aan de deur van het tweede. Hoegaarden is reeds in onderhandeling als sponsor met een leuke flesreclame.

Maar voor we zover zijn moet er nog ietwat gebeuren. D4 2 had gemiddeld 100 Elo punten meer, speelde thuis en dat laatste was vooral in hun voordeel, daar wij de luxe zaal van onszelf gewend geraakt zijn.  Een nadeel voor hen was het feit dat ik niet meespeelde , geen gemakkelijke punten dus.

 

Ik kwam zoals het een echte captain betaamd later op de setting. Een parkeerplaats vond ik buiten de betaalzone, een goede tip van iemand die ik niet nader wil noemen. Ik ken de locatie van de zaal en weet dat het vlak bij de kerktoren is. Toen ik mijn auto op slot deed en de kerktoren nog net zonder verrekijker in de verte zag dacht ik, WAAROM.  Het stormde, regende, mijn sciencefiction been protesteerde en dat alles om een paar euro te besparen voor een parkeermeter. Gepijnigd begon ik toch aan de pelgrimstocht met de gedachte dat deze boetedoening ten gunste van de teamuitslag zou zijn. Strompelend aangekomen verrees er als toetje een lange steile trap naar de speelzaal. Toen ik boven aangekomen op mn knieën de speelzaal inkroop zag ik bekende voeten van mijn teamgenoten.

 

Maikel op bord 6 had een zeer open stelling. Zijn koning stond er iets slechter voor. De druk op de koning werd te groot en zijn tegenstander deed de juiste zetten. 0 – 1

Jan vd B op bord 2 bezweek ook onder een zware aanval op de koning. Ik kwam te laat binnen om te zien wat voor onheilspellends er aan vooraf ging.  0 – 2

Jan Vriends op bord 4, zag dat ik bibberend weer opgestaan was, en vroeg of ik wat te drinken wilde halen….. Op de trap werd het zwart voor mn ogen. Met knikkende benen en 2 glazen onder mn oksels deed ik mijn werk. Het werd beloond. Zijn tegenstander deed een verkeerde zet en de mat in 3 die dreigde wachtte hij niet af en gaf op. 1 – 2

Andre vd Laar op bord 3 stond zo slecht, dat ik hem gekscherend zei gerust remise aan te mogen bieden. We moesten er allebei om lachen. Daarna werd zijn stelling beter en beter en vroeg ik me af hoe ik hem van dat idee af kon brengen. Gezien de stand speelde Andre ferm door en in een remiseachtige stelling nam hij het aanbod aan. Later bleek zelfs dat hij volgens Fritz + heel veel had gestaan.  Desalniettemin een hele knappe prestatie.  1.5 – 2.5

Inge speelde op bord 5 een foutloze partij en wist uiteindelijk met een kwaliteit voor pionnen op te gaan peuzelen. Haar tegenstander gaf op een goed moment terecht op en becomplimenteerde  haar met haar spel. Die dame zit daar toch altijd maar haar punten binnen te sprokkelen, wat een rots in de branding. 2.5 – 2.5

Luuk op bord 1 kwam best lekker aanvallend te staan uit de opening. Wie deze zin goed leest, leest eigenlijk al dat dat om gaat draaien en het draaide ook om. Zuchtend ging hij ten onder na veel denkwerk en prachtige plannen. Je was er bijna Luuk!  2.5 – 3.5

Jos op bord 7 deed het in een gewonnen stelling rustig aan. Marcheerde langzaam met een vrijpion op, Maakte met 2 paarden rond de vijandelijke koning zijn tegenstander horendol. Met een toren voor haalde hij het maximale uit zijn contributiegeld 3.5 – 3.5

Adrie D. op bord 8 hoef je met deze stand niet te vertellen voor de winst te gaan, en dat deed hij ook. Zijn tegenstandster 106 Elo punten en een pion meer kwam er niet doorheen en Adrie verzette zich kranig. Remise door zetherhaling ging hij op het eind uit de weg, en zocht naar een plan om de kansen te keren. Het enige goede plan op dat moment was het remisevoorstel accepteren van de tegenstander. Deze stelling met een pion minder en een opgejaagde koning, forceren kon zo maar eens verlies worden. En zo werd het 4 – 4

 

Met deze uitslag staan we nog steeds op de eerste plaats, niet met match maar wel met bordpunten. Al met al ontstaat er een spannende situatie met theoretisch maar liefst 7 kanshebbers voor de eerste plaats (bedankt Andre). De beste kansen zijn echter voor ons omdat we 1 bovenaan staan en 2 blijkt dat onze winnaarsmentaliteit meer waard is dan Elo punten. Het plan tegen Rsg zet ik hier onder, alleen te lezen voor leden, je weet maar nooit met die gasten of ze hier mee lezen.

 

Kortsnoi

 

Tegen Rsg draaien we alles om en zetten de sterkste spelers op de laagste borden. We bieden allemaal op zet 15 remise aan en bellen al hun leden om 13.30 uur op

 

 

FacebooktwitterredditpinterestlinkedinmailFacebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

2 gedachten over “D4 2 —— Raadsheer 2 Een aanhangwagen vol complimenten

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *