Een toeristische route door Bergen op Zoom

BSV 3 – Raadsheer 2

Bsv 3 was onze eerste tegenstander in de competitie. Vorig jaar hadden ze niets gewonnen dus waren we extra voorzichtig en kwamen we met een sterke bezetting. Erik op vakantie werd vervangen door meester-killer van Opdorp. Op bord 1 had hij de taak om de sterkste speler in een vroeg stadium figuurlijk de hersens in te slaan. Maikel zijn plaats werd opgevuld door Jan de Kort. Op bord 8 had Jan de opdracht de staart van het monster af te hakken. Gedreven door de wijze woorden van Rene om te promoveren naar de 5e klasse en zo aansluiting te vinden bij het eerste in de 4e klasse, stoomden we op richting krabbegat.

Met 5 man in het ruime vehikel van Jan Vriends zoefden we over de snelweg. We maakten lange neuzen naar de file mensen op de andere rijbaan, en we gingen vol in de ankers voor een fransman die in zijn eentje in een langzaam aan actie op weg was naar het malie-veld. Vlakbij ons reisdoel werd de chauffeur ietwat zenuwachtig, hier ging ik dus vorige keer verkeerd zei hij. Deze keer was het niet erg anders en reden we ook verkeerd. De navigatie was niet geüpdate en zag een heel ander wegennet dan wij zagen. We genoten van de stad en van de uitzichten. In de oude straten wist de navigatie het wel en in de nieuwe straten niet. Met dit gegeven reden we langs kastelen en oude gebouwen naar ons doel.

Ik herkende het schoolgebouw van een vorige keer, midden in de aula waren weer 2 lange rijen tafels opgezet, de kunstwerken van de leerlingen aan de muur waren nog hetzelfde en ook de zoemer ging weer plotseling keihard af.  Ik zie Paul Koks onze gezellige grensstreekschaker, schud hem de hand en bedank hem voor het leuke stukje. Bij zo’n leuke dag hoort ook een leuk stukje zegt hij. Volgend jaar zien we hem weer. De regels worden uitgelegd, de telefoons worden uitgezet en ik moet nog snel even poepen.

In de volgorde van de afloop van de partijen probeer ik nu ook iets zinnigs te zeggen over het schaakverloop.

Adrie van Opdorp deed wat van hem gevraagd werd, hij was als eerste klaar. Met een agressief spel won hij weliswaar de partij met een stikmat. Wat is er nu mooier voor een schaker, om zo extern te winnen?  0-1

Jan de Kort op bord 8 kwam slecht uit de opening en stond 2 pionnen achter zonder compensatie. In het middenspel won Jan een licht stuk en langzaam begon het voordeel te keren. In een toren eindspel met een loper extra wist hij het belangrijke punt binnen te slepen.  0 – 2

Jos op bord 3 onderbrak zijn vakantie om deze match te kunnen spelen, klasse! Naar mijn gevoel kwam hij na de opening iets meer onder druk te staan. Echter met secuur spel wist hij zijn koning naar een veilige haven te loodsen en werd het een gelijkwaardige stelling. Zijn tegenstander bood op dat moment remise aan. Na overleg gaf Jos zelf aan graag door te spelen. En terecht je komt niet helemaal uit je hangmat overvliegen voor een remise. Jos won een pion. Zijn gepromoveerde dame moest hij ruilen tegen een promoverende pion. Zijn volgende gepromoveerde zwarte dame werd vergezeld door een gepromoveerde witte dame. Met daarbij 1 pion meer volgde een trage opmars om daar ook maar eens een dame van te maken. Vernuftig werd de koning naar een veld gestuurd om daarna een dame afruil te doen, waarna de promotie van de laatste pion niet meer te stoppen was. 0 -3

Ik zelf speelde op bord 3 een behoorlijk scherpe partij waardoor mijn tegenstander verstandelijk koos maar niet meer te rokeren. Hij bood me remise aan. Met mijn open lijnen en beter ontwikkelde stukken stond ik naar mijn gevoel iets beter en speelde door. Mijn tegenstander bood weer remise aan. Na een kort rondje lopen zag ik Inge gewonnen staan. Een halfje zou het team veilig stellen. Ik besloot niet voor de rating maar voor het veilig stellen van het teamresultaat te gaan. Bij Rene , Jan en Luuk kon het nog alle kanten op en het risico op 4 – 4 wou ik niet nemen. Ik zeg; dat remiseaanbod dat geldt nu zeker niet meer? Beseffend dat hij aan zet was en ik dus zou moeten aanbieden, bood ik hem remise aan. Gelukkig en tevreden schudde hij mij de hand, ik voelde dit (stiekem) als een felicitatie voor het hele team. 0.5 -3.5

Kort daarna maakt Inge op bord 7 haar tegenstander af die met een stuk minder in een totaal verloren stelling 4 promoverende pionnen met 1 Koning wil stoppen. 0.5 – 4.5  Missie geslaagd.

Rene speelde op bord 6 een zeer boeiende partij. Met de koning van de tegenstander in het midden en daarvoor de loper gepend door een toren, daarnaast 4 zware stukken op de open d lijn,  een vervelend paard met prachtige plannen, tegen een loper op een mooie diagonaal van de tegenpartij. De aanval met 1 pionnetje op een sterke loper van René, gooide roet in alle varianten. In een lastig te beoordelen eindspel, vernam Rene de stand en besloten zij samen tot een remise.  1-5

Jan Vriends op bord 5 heeft naar zijn zeggen gewonnen gestaan met zeker een mat in 6 ,ongeveer…. Na zijn analyse thuis zal hij dat zeker gaan bevestigen. Voorlopig blijft het wel zo dat Jan halverwege beduidend beter stond dan op het eind. Hij bezweek onder de druk van een toren en een dame en een loper en een paard die op bezoek kwamen bij zijn koning. 2-5

Luuk op bord 2 was helemaal in zijn element. In een ingewikkelde stelling met subtiele zetjes kon ik er geen oordeel over geven. Het remise aanbod van de tegenstander werd na lang nadenken geaccepteerd. De vlugge analyse daarna bracht ook niet veel duidelijkheid. Luuk kennende zal hij dit ook haarfijn uit gaan pluizen.  2.5 – 5-5

Voor mijn gevoel was dit een overtuigende winst tegen een sportief en joviaal team. De terugweg was daarom ook erg gezellig. Zelfs Jan V kon af en toe nog eens lachen. Over 3 weken al hebben we de volgende match, al weer uit, nu tegen Son en Breugel 1. Wij staan nu bovenaan en zij op de tweede plaats met evenveel matchpunten maar minder bordpunten.

Op naar de 5e klasse, Kortsnoi

FacebooktwitterredditpinterestlinkedinmailFacebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

5 gedachten over “Een toeristische route door Bergen op Zoom

  1. Die toeristische route zat ook in mijn hoofd. Een tijdlang goed gestaan in de partij tot plus 4, met een laatste drama zet van evenwicht in de stelling naar mat in 6 tegen. Zucht … Complimenten Kortsnoi voor weer een uitmuntend verslag.

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *