Wernhouter Niek Oostvogels wint van Hans van der Linden.

Vrijwel elke sport houdt er wel een wereldranglijst op na. Het Nederlands voetbalelftal, bijvoorbeeld, bezet op dit moment de 13e plaats op de Fideranking (België staat eerste) en het vrouwenhandbalteam staat ondanks de wereldtitel van het voorbije weekend tot 1 januari nog even op de 14e plaats (Duitsland is de nummer 1). Maar ook bij individuele sporten worden er ranglijsten opgesteld. Denk aan tennis (de ATP ranglijst, Rafael Nadal) en darten(de Order of Merit, Michael van Gerwen). En schakers hebben een Elo rating. Elo is een getalsmatige aanduiding van de sterkte van een speler. Die begint bij de wereldschaakbond bij 1200 elo punten. Als je boven de 1700/1800 elopunten zit dan kun je een aardig partijtje meeblazen maar ook een “1600-speler” is geen koekenbakker achter het bord. De Raadsheer telt ruim tien leden die een elo van meer dan 1700 hebben en enkele jeugdleden die op weg zijn om die barrière te doorbreken. Het gros schommelt zo tussen de 1400 en 1700 elo’s. Voor de beeldvorming: De beste Nederlandse schaker, de tot de wereldtop behorende 26-jarige Anish Giri, staat met een elo van 2769 achtste en wereldkampioen Magnus Carlsen staat op nummer 1 met de hoogste elo ooit door een schaker behaald: 2872! Bredanaar Hans van der Linden heeft bij De Raadsheer de hoogste rating, hij tikt de 2100 aan. Wernhouter Niek Oostvogels telt er 1928. En ze moesten vorige week donderdag tegen elkaar. Een hogere elo dan je tegenstander is echter geen garantie voor de winst, ook bij een denksport als schaken niet. Oostvogels geeft de laatste jaren Van der Linden prima partij, hun onderlinge score is zowat fiftyfifty, maar deze keer schaakte hij zo super sterk dat hij Van der Linden met harde hand van het bord zette. Niek toverde de ene krachtzet na de andere op het bord en speelde superieur in het eindspel. Van der Linden heeft, zoals een echte topper betaamt, een bloedhekel aan verliezen maar sportief als hij is, erkende hij zijn nederlaag. Ingetogen maar met gebalde vuist vierde Oostvogels zijn schitterende overwinning. “Yes yes”, sprak de vuist! Hij nestelt zich naast Van der Linden op de 1e plaats in groep 1. In groep 2 rukt Inge Oostvogels na haar overwinning op Jan Vriends op naar de 2e plaats. Ze is Thijs van Opstal tot op een fractie genaderd. Ze wonen net als Niek Oostvogels ook allebei in Wernhout. Broer en zus zijn ze niet, Niek en Inge, maar de Oostvogeltjes uit Wernhout zijn met een schaakbord in de knuistjes geboren, zo lijkt het wel. De koek was nog niet op voor het schaakdorp Wernhout want ook Kees van Erk deed van zich spreken. Krasse knar Van Erk loopt weliswaar al wat krom maar het nadenken is hij nog niet

verleerd. Hij is bezig aan een goed schaakseizoen en deze keer behaalde hij een opvallende remise tegen de op papier sterker geachte Andre van de Laar. In groep 3 zet Lia van Hooijdonk uit Rijsbergen haar opmars onverdroten voort. Ze won van haar dorpsgenoot Corrie Daamen en zit nu Jan de Kort en Herman Krijnen wel heel dicht op de hielen. Waar eindigt Lia’s sprookje? Zolang ze in sprookjes blijft geloven, en waarom zou ze dat niet doen, is alles mogelijk voor vechtersbaasje Van Hooijdonk!

FacebooktwitterredditpinterestlinkedinmailFacebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *